Ciąża

Badania kontrolne przed i w czasie ciąży. Jakie badania warto wykonać?

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-19

Przed zajściem w ciążę warto wykonać wszystkie badania, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa matki i zdrowego rozwoju dziecka:

 • Ginekolog – pozwoli jeszcze lepiej przygotować się do zajścia w ciąże. Lekarz odpowie na nasze wszystkie pytania oraz zleci niezbędne badania tj. np. cytologia która pozwoli na wykrycie wszelkich schorzeń, np. zapalenia czy nadżerki.
 • Stomatolog – niestety ciąża odbija się również na stanie uzębienia kobiety. Zwłaszcza w pierwszym okresie ciąży zęby stają się słabsze, bardziej wrażliwe, a powstałe w tym czasie ubytki – trudniejsze w wyleczeniu. Wszystkie dodatkowe badania tj. RTG zębów czy nawet podanie znieczulenia w czasie ciąży są wysoce niewskazane. Jeśli chcemy uniknąć związanego z tym stresu warto wyleczyć zęby jeszcze przed zajściem w ciążę.
 • Szczepienie przeciwko różyczce – szczepienie to jest obowiązkowe dla kobiet, które wcześniej nie miały go wykonanego. Najlepiej jest zaszczepić się jeszcze kilka miesięcy przed zajściem w ciążę.
 • Szczepienie przeciwko grypie – nieobowiązkowe, ale warto się zaszczepić zwłaszcza jeśli zbliża się okres jesienno-zimowy, a organizm jest szczególnie podatny na infekcje. Podawanie szczepionek w trakcie ciąży jest zabronione, warto więc pomyśleć o tym jeszcze przed zajściem w ciążę.
 • Inne konsultacje lekarskie – szczególnie kobiety, które zmagają się z jakimikolwiek chorobami tj. cukrzyca, nadciśnienie, anemia czy problemy z tarczycą powinny skonsultować się ze specjalistami, którzy prowadzą ich leczenie.

 

Lista niezbędnych  badań:

 

 • Badanie USG, w tym USG piersi.
 • Badania krwi, w tym morfologia, badanie grupy krwi.
 • Badanie ogólne moczu.
 • Badanie poziomu hormonów tj. tarczyca, prolaktyna, estradiol, progesteron.
 • Badanie na obecność przeciwciał toksoplazmozy.
 • Badanie na obecność przeciwciał wirusa cytomegalii.
 • Badanie na obecność przeciwciał przeciw różyczkowych.
 • Badanie w kierunku wykrycia zakażeń narządów rodnych np. chlamydiozy.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij