Ciąża

Ciąża a zwierzęta w domu. Czy to bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży i masz w domu czworonożnego przyjaciela możesz mieć obawy, czy zwierzę nie będzie stanowiło zagrożenia na rozwój ciąży.

 

Jeśli chodzi o psa, to na rozwój płodu obecność psa w domu nie ma bezpośredniego wpływu i nie jest niebezpieczna. Bardziej trapiące dla przyszłych mam powinno być pytanie, jak pies będzie się zachowywał po narodzinach dziecka i pojawieniu się w rodzinie nowego członka. Niektóre pupile, zwłaszcza te trudne w „wychowaniu”, mogą być zazdrosne. Dlatego trzeba od początku uczyć czworonożnego przyjaciela, że nie będzie najważniejszy.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-8

Inaczej sprawa wygląda w przypadku posiadania kota – tu w czasie ciąży mogą pojawić przykre konsekwencje zdrowotne dla kobiety i jego dziecka. Szczególnie niebezpieczne są odchody kota. Odchody większości kotów zawierają pasożyty, które mogą wywołać toksoplazmozę. Kot to podstawowy żywiciel pasożyta, który wywołuje tę groźną chorobę. Cysty pierwotniaka w kocich odchodach mogą przetrwać długi czas. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że toksoplazmozą można zarazić się także od ptaków, które mogą być żywicielem pośrednim: dlatego będąc w ciąży, warto zwracać uwagę na to, by po dokarmianiu ptaków dobrze umyć i odkazić dłonie preparatem do dezynfekcji rak ( np.Septoderm żel ), w sytuacji ugryzienia, zadrapania przez naszego zwierzaka należy użyć Octeniseptu, który zapobiega miejscowemu zakażeniu. Nieprawidłowo zabezpieczona rana może doprowadzić do zakażenia zarówno miejscowego jak i ogólnego. Pasożytem może być ponadto skażone surowe mięso. Cysty mogą zostać na nie przeniesione chociażby przez muchy latające między kocią kuwetą a surowym mięsem przygotowywanym na obiad. Pasożyt jest w stanie także przedostać się przez uszkodzoną skórę i tu także istotnym elementem zapobiegania zagrożeniom jest stosowanie Octeniseptu na wszelkie miejsca narażone na otarcia czy skaleczenia a także do dezynfekcji.

 

Największe ryzyko u dziecka pojawia się w sytuacji, gdy toksoplazmozą zaraża się kobieta w pierwszym trymestrze ciąży. Zakażenie toksoplazmozą może doprowadzić do poronienia lub obumarcia płodu. Zakażenie kobiety nie musi jednak zawsze oznaczać, że dziecko również zachoruje, objawy pojawiają się u 10% zarażonych płodów. Do najczęstszych objawów należą: wodogłowie, małogłowie, zapalenie siatkówki, znaczne opóźnienie umysłowe w rozwoju dziecka. Innymi konsekwencjami może być małopłytkowość lub powiększenie wątroby czy śledziony. Im mniej zaawansowana ciąża, tym ryzyko zachorowań na toksoplazmozę w ciąży niesie groźniejsze konsekwencje dla matki i dziecka.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij