Ciąża

Czy budowa mojego ciała jest odpowiednia? Czy aby moje biodra nie są za wąskie, by rodzić, a moje piersi zbyt małe, by karmić dziecko? Poznaj fakty i mity!

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-28

Biorąc pod uwagę zdolność do naturalnego karmienia – wielkość czy kształt piersi nie mają znaczenia. Ilość i jakość pokarmu jest kwestią indywidualną i w żaden sposób nie zależy od wielkości czy kształtu piersi. Co do innych części ciała i związanych z tym niedogodności – zdarza się, że kobieta jest wyjątkowo drobnej budowy i ma problemy z kręgosłupem oraz wykazuje dolegliwości, które mogą być przeszkodą w porodzie naturalnym. Nowoczesna medycyna radzi sobie jednak z tymi problemami; możliwy jest np. poród przez cesarskie cięcie. Wiele kobiet uważa jednak, że dobrze zniesie poród ale obawia się zakażenia rany po cesarskim cięciu oraz pozostałości blizny pooperacyjnej. Rozwiązaniem tych obaw jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu cesarskiego cięcia  Profilaktyką jaką powinno się przeprowadzić w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia rany po cięciu cesarskim, jest przez 5 dni oraz przed planowanym porodem myć całe ciało przy użyciu płynu z zawartością octenidyny ( Octenisan emulsja ) i przez ok. 60 sek. pozostawić na skórze. Płyn myjący – Octenisan działa przeciwbakteryjnie, nie wysusza skóry i nie ma składników alergizujących. Nie zaleca się używania preparatów z zawartością chlorhelsydyny, ponieważ bardzo często wywołują reakcje alergiczne oraz mają znacznie mniejszą skuteczność bójczą. W pielęgnacji rany po cięciu cesarskim zaleca się użycie Octeniseptu, który zabezpiecza rany przed zakażeniem miejscowym i nie narusza procesów ziarnionowania czyli gojenia się rany. Jest bezbarwny, bezbolesny i posiada właściwości o wysokiej skuteczności i profilu bezpieczeństwa. Należy zawsze używać octeniseptu przy zmianie opatrunku na ranie. Zaleca się stosowanie Octeniseptu 2-3 razy dziennie w postaci przymoczka lub poprzez spryskanie rany i pozostawienie max do 2 min. i osuszeniu skóry dookoła rany jałowym gazikiem.

Już na etapie planowania ciąży powinno się zadbać o dobrą kondycję i prawidłową masę ciała. Ma to znaczący wpływ na prawidłowy przebieg i rozwój ciąży.

Nadwaga czy otyłość mogą wpływać na występowanie niepłodności, a także zwiększają ryzyko poronień, przedwczesnych porodów i konieczności wykonania zabiegu cesarskiego cięcia.

Z przesadną dietą trzeba jednak uważać ponieważ niedowaga może wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi, zatrzymaniem owulacji, co znacznie utrudnia zajście w ciążę. Jeżeli obecnie twoje BMI (Body Mass Index = waga (kg)/wzrost (m)2) wynosi ponad 30 kg/m2 lub poniżej 18,5 kg/m2 koniecznie skonsultuj się z dietetykiem w celu ustalenia diety i czynności, które pomogą Ci kontrolować masę ciała.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij