Ciąża

Sex w czasie ciąży – czy to bezpieczne?

Seks w ciąży przestał być tematem tabu, pozostaje jednak pytanie: jak uprawiać seks aby było to bezpieczne?

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-18

Seks w I trymestrze – najtrudniejszy okres

 

To nowa sytuacja w życiu i w pierwszych miesiącach ciąży, kobieta jest często zmęczona i ma  mdłości. I jak tu znaleźć ochotę na seks? Intymny czas może jednak przynieść wiele korzyści, relaksu i odprężenia. Seks to nie tylko akt czysto fizyczny, ale również pieszczoty, słowa miłości. Wszystko to, co będzie podkreślało, że się kochacie. Ważne jest to żeby seks nie stał się nieprzyjemnym obowiązkiem. Wymuszony jest tak samo niezdrowy dla związku jak całkowita abstynencja. Rozmawiajcie o swoich potrzebach i wychodźcie sobie naprzeciw.

 

Seks w II trymestrze: przyjemny i intensywny w doznaniu.

 

Wiele kobiet między czwartym a szóstym miesiącem ciąży przeżywa seks wyjątkowo. Szybko się podniecają, a orgazm przeżywają bardziej intensywnie niż zwykle. Okolice miednicy i pochwy są bardziej ukrwione. Hormony wywołują z kolei większe wydzielanie śluzu wewnątrz pochwy, co sprawia, że jej ścianki są wrażliwsze na bodźce. Bardziej wrażliwe są też piersi i sutki. Pobudza je wtedy nawet najdelikatniejsza pieszczota. Warto pamiętać o dodatkowej korzyści płynącej z miłości fizycznej: w czasie ciąży pewnie ograniczysz, a potem całkiem odpuścisz uprawianie sportu, dlatego możesz potraktować seks jako formę ćwiczeń. Seks w tym czasie jest bezpieczny. Wody płodowe amortyzują wstrząsy, zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko nie jest jeszcze duże i otacza je dużo płynu. Ponadto seks może wzmocnić więź emocjonalną łączącą Cię z Twoim maleństwem.

 

Seks w III trymestrze: co jest ważne?

 

Twoje ciało wyraźnie się zmieniło i teraz często myślisz tylko o odpoczynku i coraz częściej o porodzie. Twoje zainteresowanie seksem może się zmniejszyć. Ale jeśli ciąża przebiega prawidłowo możesz pozwolić sobie na relaks i przyjemność jaką daje seks w odpowiednich pozycjach jeśli oczywiście lekarz nie zalecił Ci abstynencji.

Wiele kobiet również martwi się, że orgazm wywoła poród. W rzeczywistości nasienie zawiera związek chemiczny, który może pobudzać skurcze, ale dopiero po wydzieleniu przez organizm kobiety odpowiednich hormonów.

Po stosunku kobieta może czuć skurcze macicy lub zwiększoną aktywności płodu po orgazmie. U niektórych kobiet skurcze macicy mogą trwać do 30 minut po stosunku. Te skurcze i ruchy są całkowicie normalne i nie trzeba się martwić o ich wpływ na dziecko. Ze względu na objętość krwi i obrzęk szyjki macicy kobieta może nieznacznie krwawić po stosunku. Jeśli nieco krwi pojawi się, szczególnie po stosunku w trzecim trymestrze, nie należy się tym bardzo martwić.

 

Warto pamiętać, że nawet bez tych wskazówek ciało kobiety zasygnalizuje, gdy będzie się działo coś złego. Jeśli kobieta w jakiś sposób czuje się niekomfortowo myśląc o seksie w ciąży, powinna porozmawiać o tym ze swoim partnerem i lekarzem, aby ciąża była okresem szczęśliwym.

 

Jaka pozycja będzie najlepsza?

 

Spróbujcie poeksperymentować z różnymi pozycjami. Nawet jeśli nie uda wam się znaleźć tej najwygodniejszej dla was obojga, to poszukiwania też mogą być przyjemne. Poza tym zostają wam jeszcze pocałunki, przytulanie, głaskanie, a także wzajemne pieszczoty.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij