Ciąża

Sport i treningi w czasie ciąży – czy to bezpieczne?

Codzienna aktywność fizyczna zwiększa poziom energii oraz przyczynia się do zmniejszenia niepożądanych skutków stresu – i o to chodzi!

Wytrenowane mięśnie ułatwią poruszanie się w czasie ciąży oraz mają wpływ na przebieg samego porodu, pomogą też szybciej wrócić do formy sprzed ciąży.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-24

Kilka miesięcy przed planowaną ciążą spróbuj wyrobić w sobie nawyk regularnych ćwiczeń. Wprowadź aktywność o umiarkowanej intensywności takie jak: spacery, pływanie czy delikatny aerobik.

Pamiętaj, że aktywny wysiłek powinien trwać minimum 20 minut dziennie, 3 razy w tygodniu (ale nie bój się ruszać więcej!)

 

Ruch to zdrowie, dlatego szczególnie jeśli twoje BMI nie mieści się w normach (18-25) pomyśl o przynajmniej lekkim nadrobieniu formy. Oczywiście nie ma mowy o restrykcyjnych dietach czy wyczerpujących treningach. Jeśli do tej pory raczej stroniłaś od aktywności zacznij od spacerów, jazdy rowerem, pływania czy lekkiego fitnessu i pamiętaj – w ciąży, czy poza nią – warto być aktywną. Takie działania nie tylko pozwolą ci łatwiej przejść przez trudy ciąży i porodu, ale również szybciej wrócić do formy, gdy maleństwo będzie już na świecie.

 

Czy “spokojny tryb życia” przekreśla wizytę w fitness clubie?

Nie, regularna aktywność fizyczna pozwala zachować ciało w dobrej kondycji i stymuluje prawidłowe działanie wszystkich organów. Już kilkadziesiąt minut ruchu kilka razy w tygodniu – najlepiej na świeżym powietrzu – poprawia krążenie, dotlenia organizm i sprzyja lepszemu samopoczuciu. Spacery, regularne wizyty na pływalni, gimnastyka czy wycieczki rowerowe powinny wejść do codziennej rutyny pary, która planuje powiększenie rodziny. Sport pomoże przygotować organizm kobiety do zwiększonego wysiłku, związanego z ciążą i porodem. Warto ćwiczyć szczególnie mięśnie brzucha, pośladków, pleców i krocza. Dzięki temu podczas ciąży unikniemy bóli kręgosłupa czy nóg. Możemy też zwiększyć szanse na sprawny przebieg porodu i zmniejszyć ryzyko komplikacji w jego trakcie. Aktywność fizyczna przed zajściem w ciąże jest również świetnym przygotowaniem do tego okresu – brak zbędnych kilogramów nie obciąża dodatkowo kręgosłupa, a ćwiczenia wzmacniają mięśnie, które będą potrzebne zarówno przed jak i po urodzeniu dziecka (np. do noszenia niemowlaka). Zdecydowanie lepiej jest regularnie uprawiać jakikolwiek sport/ćwiczenia, niż w jednym tygodniu codziennie chodzić na basen, a w następnym wylegiwać się na kanapie przed telewizorem.

 

Przy różnego rodzaju aktywnościach warto pamiętać o tym żeby się odpowiednio zabezpieczyć.

Octenisept jest łatwy w użyciu, nie brudzi i nie piecze oraz skutecznie zabezpiecza otarcia czy skaleczenia, które mogą zdarzyć się w czasie treningu. Dlatego warto mieć go zawsze pod ręką.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij