Ciąża

Używki, toksyny i zanieczyszczenia – czego warto tego unikać.

Częsty kontakt z zanieczyszczeniami i toksynami może mieć negatywny wpływ na zdrowie matki i być przyczyną kłopotów w czasie ciąży, a w skrajnych przypadkach powodem przedwczesnych porodów lub poronień. W dzisiejszych czasach kontakt z toksynami i zanieczyszczeniami (w tym z metalami ciężkimi) jest nieunikniony, dlatego w miarę możliwości należy ograniczać główne ich źródła. Jak to zrobić?

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-12

  • Unikaj spożywania hodowlanych ryb morskich np. łososia, rekina, marlina, miecznika
  • Świadomie kupuj produkty spożywcze, w produkcji których nie zostały użyte nawozy i pestycydy, najlepiej w mniejszych sklepach w których łatwiej jest znaleźć także żywność EKO lub na targu – bezpośrednio od rolnika
  • Ogranicz żywność wysoko przetworzoną
  • Bądź aktywna i staraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, najlepiej wśród zieleni
  • Koniecznie zrezygnuj z używek – palenia papierosów i spożywania alkoholu!
  • Warto również zrezygnować ze spożycia większej ilości cukrów (słodyczy itp.) ze względu na możliwość zmiany biocenozy co powoduje częste zakażenia grzybicze pochwy.

 

Przed zajściem w ciążę jak i w czasie jej trwania warto dobrze przygotować organizm i unikać kontaktu z toksynami. Produkty, które spożywamy naturalnie stają się budulcem organizmu naszego maleństwa. W tym zakresie każdy dietetyk powinien udzielić wielu cennych informacji na temat obesogenów jak np. bisfenolu A (BPA), sulfonianu perfluorooktanu (PFOS), kwasu perfluorooktanowego (PFOA), ftalanów, genisteiny, tiazolidynodionu i innych związków, na kontakt z którymi nie powinna być narażona żadna kobieta, szczególnie w okresie ciąży.

 

Starajmy się także ograniczyć nadmierne picie kawy. Udowodniono naukowo, że spożywanie więcej niż 200 mg kofeiny (jedna filiżanka kawy z ekspresu ma 80 mg) niekorzystnie wpływa na ciążę, a w skrajnych przypadkach może nawet powodować poronienia, ponieważ zagęszcza krew. Kofeinę zawiera również czekolada, cola, herbata czarna i niektóre leki przeciwbólowe z zawartością paracetamolu.

 

Skutecznym rozwiązaniem na stany zapalne pochwy w wyniku zaburzenia biocenozy pochwy w wyniku dużego spożycia cukrów i toksyn obniżających odporność jest użycie Octeniseptu wraz z aplikatorem waginalnym. Skuteczność Octeniseptu jest porównywalna ze stosowaniem miejscowych antybiotyków i leków przeciwgrzybiczych natomiast wykazuje dużo wyższą skuteczność. Octenisept stosuje przez okres 7 dni.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij