Dieta i aktywność po urodzeniu dziecka

Ruch po porodzie jest jak najbardziej pożądany. Stosowne ćwiczenia przyspieszają regenerację organizmu i wzmacniają osłabione mięśnie. Przyspieszają też obkurczanie macicy i zapobiegają powikłaniom. Na początku ruch nie powinien być intensywny. Najpierw zacznij ćwiczyć mięśnie Kegla, dodaj rozciąganie i spokojną rozgrzewkę (np. wprowadź do rozkładu dnia dłuższe spacery z dzieckiem). Po konsultacji z ginekologiem, mniej więcej w 7. tygodniu po porodzie (o ile wszystkie rany już się zagoiły) możesz wybrać się na basen. Po 8. tygodniu możesz zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha oraz mięśnie pleców (będą Ci potrzebne, aby chronić kręgosłup w czasie noszenia dziecka). Rozejrzyj się w ofercie klubów fitness: coraz więcej z nich prowadzi gimnastykę dla świeżo upieczonych mam dostosowaną do ich możliwości i potrzeb. Z ostrzejszym treningiem, np. bieganiem czy normalnym fitnessem, będziesz musiała wstrzymać się co najmniej przez dwa, trzy miesiące. Pamiętaj też, że ćwiczenia nie powinny sprawiać Ci bólu.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-22

Pamiętaj że szczególnie przy aktywności „na zewnątrz” warto mieć pod ręką Octenisept, jako zabezpieczenie w przypadku wszelkich otarć czy ran.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij