Fizjoterapia połogowa czyli jak dbać o siebie po porodzie?

Organizm kobiety potrzebuje czasu, żeby odzyskać siły, a rany muszą się zagoić, macica musi się obkurczyć oraz następuje regeneracja struktur dna miednicy. Zbyt wczesne obciążanie organizmu może mieć niepożądane skutki, które mogą objawić się dopiero po latach.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-29

Zapewne bardzo często dzieje się tak, ponieważ kobiety nie mają świadomości, iż na ratunek może przyjść im wówczas jedna z ważnych dziedzin rehabilitacji, stworzona specjalnie z myślą o nich, a mianowicie –  fizjoterapia połogowa!  Zajmuje się ona powikłaniami i dolegliwościami, które powstają w organizmie kobiety, a wynikają ze zmian jakie zachodzą w czasie ciąży i po porodzie.

 

Fizjoterapeuta połogowy, może pomóc zapobiec wystąpieniu tego typu powikłań i dolegliwości, a po drugie, w razie ich wystąpienia, będzie w stanie pomóc Wam uporać się z nimi, często w sposób całkowity, bez ingerencji chirurgicznej. Dokonuje się wówczas diagnozy sprawności mięśni dna miednicy oraz mięśni brzucha, a następnie realizuje ustalony, odpowiednio dostosowany do przypadku, program ćwiczeń wzmacniających obszary osłabione i wymagające rehabilitacji.

 

Również schylając się lub na przykład podnosząc dziecko, pamiętaj o prawidłowej postawie, wyprostowanych plecach, Pamiętaj również, żeby z leżenia wstawać zawsze przez bok, nigdy podrywając się do góry. Najlepiej by było gdybyś w czasie połogu unikała dźwigania i długotrwałego chodzenia. Kobiety w Polsce muszą jednak zadbać o siebie w tym zakresie poprzez prywatne wyszukanie odpowiednio wyspecjalizowanego w tej dziedzinie terapeuty, najlepiej z doświadczeniem i skorzystanie z jego usług.

 

Ponadto, w czasie połogu staraj się jak najczęściej leżeć na brzuchu. Połóż sobie jedną dużą poduszkę pod brzuchem, żeby nie urażać piersi, a drugą pod miednicą, tak, żeby była ona lekko uniesiona. Pozycja ta ułatwia powrót narządów wewnętrznych na swoje miejsce, jest również bardzo korzystna dla nadwyrężonych mięśni brzucha.

 

Pamiętaj również o mobilizacji i masażu blizny po cesarskim cięciu lub nacięciu / pęknięciu krocza. Tu z pewnością może przyjść ci z pomocą lek Octenisept, który skutecznie pomaga w poradzeniu sobie z prawidłową ochroną rany i blizny poporodowej.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij