Wizyta położnej w domu

Po wyjściu ze szpitala w wielu kwestiach czujesz się niepewnie, ponieważ jest to dla Ciebie nowa sytuacja. Kiedy u maluszka pojawi się wysypka albo nie potrafisz rozpoznać przyczyny jego płaczu nie należy się denerwować. Po porodzie w ramach NFZ przysługuje Ci do sześciu bezpłatnych wizyt położnej rodzinnej. Doświadczona położna doradzi Ci jak kąpać dziecko, pielęgnować siebie i maluszka w tym pierwszym czasie.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-25

Wizyty położnej mają na celu zapewnienie Ci opieki i poczucia bezpieczeństwa więc nie stresuj się i nie sprzątaj domu na błysk. Położna przychodzi, aby Ci pomóc w opiece nad maluchem. Jeżeli masz pytania, najlepiej spisz je sobie na kartce tak, aby nic Ci nie umknęło. Pamiętaj, że oprócz zdobycia wiedzy na temat swojego malucha nie musisz się krępować zadając również osobiste pytania.

 

Zazwyczaj pierwsza wizyta jest dłuższa, dlatego, że związana jest z wywiadem. Zapewne położna skontroluje pępek noworodka, obejrzy jego ciemiączko, sprawdzi czy w jamie ustnej nie ma infekcji itp. Ale będzie chciała porozmawiać z Tobą o przebiegu porodu i połogu, karmieniu malucha i ogólnym samopoczuciu. Kiedy okres patronażu dobiega końca, od 3. do 12. miesiąca życia opiekę nad dzieckiem przejmuje pielęgniarka środowiskowa.

 

Wizyta położnej po porodzie rozwieje wątpliwości na temat twojego zdrowia i pielęgnacji dziecka, pomoże upewnić się, czy wszystko jest w porządku.

Zanim jednak położna będzie dotykać maluszka lub Ciebie upewnij się, że odkaziła ręce, możesz zaproponować jej Octenisept, aby zapewnić ochronę dla Ciebie i Twojego dziecka (a także dla położnej 🙂

 

Ulotka

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij