Szpital

Karmienie piersią czy butelką

Po pojawieniu się maluszka mamy stoją przed ważnym wyborem: jaki sposób karmienia wybrać dla swojego dziecka – piersią czy butelką? Czy można łączyć te sposoby?

Pokarm naturalny jest oczywiście najzdrowszy, ale zależy to od stanu zdrowia i diety matki. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę styl życia (nie chodzi wyłącznie o potrzeby dziecka).

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-27

Przed podaniem piersi maleństwu, odciągaj nieco pokarmu, żeby zmniejszyć ich obrzęk. Na popękanie i obolałe brodawki pomaga rozsmarowanie odrobiny pokarmu, który działa jak balsam.

Bardzo ważnym elementem jest dezynfekcja piersi, rąk, ale także akcesoriów jakie używamy podczas karmienia. Tu rekomendowanym środkiem jest Octenisept, który w skuteczny sposób zabija bakterie, zarazki, wirusy i grzyby. Jeśli karmisz sztucznie, butelki i smoczki muszą być sterylnie czyste – układ pokarmowy malca jest jeszcze niedojrzały i byle bakteria może wywołać silne dolegliwości. Akcesoria trzeba dokładnie wymyć i wyparzyć przed pierwszym użyciem, a po karmieniu od razu umyć.

Zdrowe noworodki chcą jeść przeciętnie co półtorej godziny, licząc od momentu zakończenia poprzedniego karmienia, zarówno w dzień, jak i w nocy to, co może Cię zaskoczyć w tych pierwszych tygodniach, to poranione brodawki oraz nawał pokarmu. Przy bólu i krwawieniu pomaga prawidłowe przystawianie dziecka do piersi, a także stosowanie maści przyspieszających regenerację naskórka oraz środków odkażających (Octenisept).

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij