Szpital

Odwiedziny maluszka – Tata i rodzeństwo – o czym warto wiedzieć

Kto może odwiedzać mamę i noworodka w szpitalu?

To bardzo ważny czas dla całej waszej rodziny. Ważne by pierwsze odwiedziny były dobrze zorganizowane. Najlepiej, by czuwał nad tym Twój partner (Ty nie będziesz miała na to siły, ani czasu). Powinniście też ograniczyć liczbę wizyt. Oczywiście nie można zabronić odwiedzin Twojej mamie czy teściowej. Pamiętaj, że w szpitalu będziesz 2-3 doby. Zaproponuj, więc aby znajomi odwiedzili Cię już w domu, kiedy będziesz w lepszej formie. Goście powinni też zawsze nosić ochraniacze na butach i myć ręce przed wizytą. na oddziały położnicze nie są wpuszczane dzieci do 7 lat.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-5

Czy wolno w szpitalu rozmawiać przez telefon?

 

Telefon komórkowy w szpitalu to bardzo przydatna rzecz. Możesz w każdej chwili zadzwonić do rodziny, by jednak nie przeszkadzać innym mamom, włącz alarm wibracyjny lub świetlny. Staraj się sprawdzać numery na wyświetlaczu i odbieraj tylko naprawdę ważne rozmowy. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest Twój spokój. Nikt ze znajomych nie obrazi się, jeżeli w szpitalu wyłączysz telefon.

 

Pierwsze dni po przyjeździe dziecka ze szpitala to wyjątkowy czas wyłącznie dla was – rodziców i waszego maluszka. Tata dziecka powinien wziąć wtedy urlop i troskliwie zaopiekować się rodziną, Tej atmosfery spokoju i bezpieczeństwa przez pierwsze 3-4 dni pobytu w domu nie powinien zakłócać żaden gość z zewnątrz. Ale najbliższa rodzina, zwłaszcza świeżo dziadkowie, będzie oczywiście chciała jak najszybciej poznać nowego członka rodziny. Spróbujcie to jakoś pogodzić.

Właściwy moment na odwiedziny u noworodka

 

Przede wszystkim miejcie na uwadze dobro dziecka. Dla niego najlepiej byłoby poczekać z wizytami kilka tygodni. Ale jeśli maluch jest zdrowy i nie ma z nim żadnych problemów, osoby z najbliższej rodziny można zaprosić już po dwóch tygodniach pobytu w domu. Na początku zapraszajcie jednorazowo najwyżej 2 -3 osoby. Im więcej bowiem gości, tym większy gwar i zamieszanie. Wizyta nie powinna być długa, może trwać najwyżej 1,5 godziny.

Współpracuj ze swoim partnerem.

Będzie od szpitala do powrotu do domu głównym pośrednikiem między Tobą a światem zewnętrznym. Jeśli nie czujesz się odpowiednio na odwiedziny w szpitalu, niech powstrzyma ewentualnie chętnych przed przyjazdem. Ważne jest żebyście zagwarantowali sobie i dziecku maksymalny komfort.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij