Szpital

Zabieramy maluszka do domu

Kiedy maluszek zostanie wypisany ze szpitala?

Jeśli nie ma powikłań związanych ze zdrowiem kobiety lub maluszka pobyt w szpitalu po porodzie nie trwa długo. Zwykle już w drugiej lub trzeciej dobie mama z dzieckiem otrzymują wypis do domu. W przypadku cesarskiego cięcia może to trwać dłużej – do czwartego lub piątego dnia.

Rodzice mogą liczyć na wsparcie położnej, która nie tylko pomoże ubrać maluszka, ale udzieli również ostatnich rad i przekaże zalecenia dotyczące pielęgnacji. Warto wykorzystać okazję i pytać o wszystko, co rodzi wasze wątpliwości. Przed wyjściem ze szpitala dziecko powinno być nakarmione i przewinięte. Bez uczucia głodu i z czystą pieluchą podróż do domu zwykle jest spokojniejsza, choć tak naprawdę nikt nie może tego zagwarantować, bo dużo zależy również od nastroju i temperamentu dziecka.

Zdjęcia-kobieta-i-dziecko-21

Czy w aucie mogę mieć dziecko na rękach?

 

Przewożenie dziecka bez fotelika jest niezgodne z przepisami ruchu drogowego i niebezpieczne. Nie wolno ryzykować, nawet jeśli droga, którą trzeba pokonać ze szpitala do domu, jest krótka. Fotelik samochodowy dla noworodka najlepiej kupić przed narodzinami dziecka, żeby czekał na odpowiedni moment. Dla noworodka najlepszy jest fotelik-kołyska z grupy 0+, czyli 0–13 kg. Do niego można dokupić wkładkę redukcyjną, która pomoże przenieść dziecka we właściwej pozycji.

 

Co przygotować dla dziecka? Sporo zależy od pogody. Jeśli nie będzie zimno, malec powinien mieć body z długimi rękawami, śpioszki ze stópkami, na to można założyć mu ciepły kombinezon z doszytymi bucikami z materiału, czapeczkę, rękawiczki. W bardzo zimny dzień dodatkowo można ubrać go w kombinezon z polaru (zakładany pod kombinezon zimowy). Warto zabrać też koc. Krem ochronny nie będzie potrzebny, chyba że część drogi przejdziecie na piechotę z dzieckiem w wózku. Pamiętaj, by spakować ze dwie pieluszki. Smoczek ani grzechotka nie będą potrzebne.

 

Kobieta po porodzie zwykle są jeszcze dość słabe – dlatego przyszykuj partnerce wygodne miejsce do leżenia. Ważne, by młoda mama mogła wygodnie tam odpocząć. Dla wygody warto postawić obok mały stolik albo szafkę nocną z czymś do picia, książką. Pamiętaj też, by zawczasu przygotować łóżeczko dla noworodka.

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij