Apteczka na wakacje. Bez tego nie ruszaj się z domu.

 

Urlop bez niespodzianek

Wraz z nadejściem wiosny i piękną pogodą pojawiają się pierwsze urlopowe plany. Weekend na rowerach? A może wakacje nad morzem? Brzmi zachęcająco ale zwróćmy uwagę aby naszego wypoczynku nie zakłócili niewidoczni towarzysze… drobnoustroje. 

 

 

Apteczka na aktywny wyjazd

Podczas rowerowych wycieczek i pieszych wędrówek mogą zdarzyć się różne wypadki, których efekty – skaleczenia, rozbite kolana, starty naskórek zawsze należy oczyścić i odkazić. Każda, nawet pozornie niegroźna rana niesie ze sobą ryzyko zakażenia. Dlatego do plecaka na wyjazd spakujmy podręczną apteczkę z opatrunkami i środkiem do skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji. Pamiętajmy, że nawet pęcherz na stopie może okazać się groźny, jeżeli do obuwia dostanie się ziemia lub piasek, które skolonizowane będą laseczkami tężca. – Do skutecznego odkażania skaleczeń zabierzmy ze sobą środek antybakteryjny i antywirusowy, który nie zawiera alkoholu, a więc nie podrażnia tkanek. Może to być preparat na bazie octenidyny (Octenisept 50 ml ze spryskiwaczem ), który działa szybko i bezboleśnie, przyspieszając gojenie ran. Preparat 50 ml z atomizerem z pewnością zmieści się w każdej podróżnej apteczce, torebce i w plecaku – mówi magister farmacji, Marzena Korbecka-Paczkowska.

 

Z weekendowych wycieczek znad jeziora lub z lasu możemy przywieźć niechciane pamiątki (ukąszenia owadów) lub pasażerów na gapę (kleszcze). Skutki ukąszeń złagodzimy preparatami zawierającymi wapń, środkami odczulającymi oraz antybakteryjnymi płynem na bazie octenidyny, które chłodzą i minimalizują swędzenie. Poważnym zagrożeniem dla zdrowia są kleszcze roznoszące boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu, dlatego znalezionego na ciele kleszcza musimy jak natychmiast usunąć. – Kleszcza najskuteczniej usuniemy przy pomocy specjalnych kleszczołapek, które można kupić w aptece. Miejsce ugryzienia należy dokładnie obejrzeć, by mieć pewność, że w ranie nie została np. główka pajęczaka. Ranę powinniśmy zdezynfekować środkiem antyseptycznym o szerokim spektrum działania bójczego – polecam Octenisept  – radzi farmaceutka.

 

 

Apteczka na kąpiele słoneczne

Pierwsze promienie słońca mogą zostawić piękną opaleniznę ale mogą także skutkować oparzeniami słonecznymi. Dlatego zamiast kolejnego stroju kąpielowego, koniecznie spakujmy do torby małą apteczkę, która będzie się składać m.in. z preparatów z zawartością d-pantenolu (składnik pianek łagodzących skutki kąpieli słonecznych) i Octeniseptu – płynu antyseptycznego, który zapobiegnie zainfekowaniu miejsc po oparzeniu i doprowadzi do szybkiego zagojenia ran spowodowanych niemiłymi zdarzeniami – oparzenia przy grillu, ognisku itp..

Urlop bez niespodzianek to urlop bezpieczny, z którego przywieziemy pamiątki i wspomnienia. Warto o to zadbać, chociażby pamiętając o właściwym wyposażeniu podróżnej apteczki. Pamiętajmy, że jest ona niezbędna nawet podczas krótkiego urlopu –  bez względu na to gdzie i z kim spędzamy wolny czas.

 

 

Octenisept. Zawsze przy Tobie!

Zdrowie jest najważniejsze dlatego już od pierwszych dni zadbaj o prawidłową pielęgnację.

Octenisept, jako jedyny lek, zapewnia higienę i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Schulke Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 132

02-305 Warszawa

www.octenidynairodzina.pl

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Schulke z siedzibą w Waszawie, na powyższy adres e-mail, informacji handlowych dotyczących oferty handlowej *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez  przez Schulke z siedzibą w Waszawie *

Oświadczam, że akceptuję  Politykę Prywatności *

* Pola wymagane

Copyright © 2016, Schulke, wszelkie prawa zastrzeżone

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij